İçeriğe geç

HURDACI

hurdacı

Hurdacı için doğru adrestesiniz.

Hurdacılık Nedir?

Hurdacılık, cam, metal, plastik, kağıt vb. gibi geri dönüştürülmeye uygun maddelerin toplanması, ayrıştırılması ve bazı işlemler sonucunda tekrar üretildiği ham maddeye dönüştürülmesi işlemine verilen isimdir.

Hurdacı Firması

Her ne kadar görünüşleri itibarı ile itici gibi gelebilecek bir meslek olsa dahi, yapmış oldukları iş hayati bir önem taşımaktadır hurdacıların. Eskiden daha çok eskici olarak bildiğimiz bu mesleğin günümüzde yaygınlaştığını görebiliyoruz. Özellikle çevre sorunlarına neden olan atıkların geri dönüşüme kazandırılmasına başlanması ile günümüzde tercih edilmeye başlandı. Aklımıza gelebilecek her tür eski eşyaları almaları yanında çevre sorunlarına neden olan atıkları da toplayıp geri dönüşüme kazandırmaktadırlar. Yürüdüğümüz sokaklarda, caddelerde ve mahallelerde bu mesleği seçmiş bir çok kişi ile karşılaşabiliyoruz. iki tekerlekli çekçekleri ve üzerinde büyük torbası ile atık toplayanlar, dört tekerlekli çekçekli arabaları ile eski teknolojik eşyaları alanlar…

Bu şekilde insanlar hem kullanılamaz halde olan eşyalarını paraya çeviriyor hem de bu mesleği edinmiş insanlar sayesinde toplum sağlığını etkileyecek kirliliklerin önüne geçiyor. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak özellikle gelişmiş ülkelerde ve gelişmekte olan ülkelerde sayıları gittikçe artan bu mesleğin ülkemizde de son yıllarda artışa geçtiğini söyleyebiliriz. Özellikle İstanbul’da geri dönüşüm fabrikalarından dolayı hemen hemen her yerde bu mesleği icra ederek eskileri alıp geri dönüşüme kazandıranların sayısı azımsanmayacak derecede fazladır.

Hurdacı
Hurdacı

İstanbul Hurdacı

Hurdacı firması olarak İstanbul’da hurdacılık hizmeti vermekteyiz. İstanbul hurdacı olarak her türlü metal hurdasını değerinde alıyoruz. Metal hurdalarınızı değerinde satmak her satıcı için önemlidir. Biz de bunu bilerek satıcılarımıza olumlu bir alış-veriş deneyimi yaratmaya çalışıyoruz. İstanbul’un her bölgesine en yakın hurdacı olarak hizmet veriyoruz.

Hurdacılığın Önemi

Hurdacılık birçok insan tarafından önemsiz bir meslek gibi görünse e ham maddeyi koruyan önemli ve değerli bir meslektir. Dünyada her yıl yaklaşık olarak 2.10 milyar geri dönüştürülmesi mümkün olmayan atıklar toprağa karışıyor. Hurdacılık ülke ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlayan bir meslektir. Bu da büyük oranda bir enerji israfına yol açıyor. Geri dönüşüm ile bu israfın önüne geçilebilmektedir. Hurdacılık, enerji tasarrufu yanında birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. Bunlar, doğal kaynaklarımızın korunması, doğada ki ham madde talebinin azalması ve plastiklerden çıkan zararlı gazların azaltılması, sera gazı salınımının azalması, toprakta ki mineral kirliliğinin azaltılması, doğal kaynak sularımızın zarar görmemesi gibi birçok yarar sayılabilir. Herhangi bir hammaddeyi geri dönüşüm ile karşılamak, kaynağından üretmeye nazaran daha az enerji gerektirmektedir.

Hurda Metaller Nasıl Geri Dönüştürülür?

Hurda metaller, diğer atıklara nazaran kullanım alanlarının yoğunluğundan dolayı daha fazla geri dönüşüm yapılma ihtiyacı duyar. Metaller, birçok araç gerek yapımında kullanılmaktadırlar. Metallerin geri dönüşümü yapılacağı sıra ilk etapta metaller türüne göre ayrıştırılır. Ayrıştırılan metaller daha sonra geri dönüşüm merkezlerine gönderilir. Geri dönüşüm merkezlerinde ise metaller uygun sıcaklıklar da eritilerek tekrar kullanılmak üzere hazırlanırlar.

Türkiye’de Hurdacılık Sektörü

Türkiye’de hurdacılık sektörü son 20 yılda büyük oranda artış göstermişti. Çoğu sektörde olduğu gibi hurdacılık sektörleri de İstanbul’da yer almaktadır. Biz de İstanbul’da yer alan firmamız ile metal hurdalarınızı değerinde alıyoruz. Hurdalarınızı değerinde satmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Call Now Button